Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:

Adatok megjegyzése

[ ]
[ ]
vendég: 17, tag: 0 ...

legtöbb 129
(tag: 0, vendég: 129) - 2015 Sze. 23 : 18:34

Tagok: 89
Legújabb tag: inczedy
Dátum / Idő

RSS hírforrások
Hírek átvehetőek ezen rss hírforrások használatával.
rss1.0
rss2.0
rdf
Credits
Cloud Image Taken by Dave Wicks.

©2017 HA5HRK Minden jog fenntartva
Fórumok
:: Fórumok :: Rádóforgalmi versenyek :: A hétvégi verseny

<< Előző téma | Következő téma >>
UK-DX BPSK63
Moderátorok: HRKAdmin
Szerző Üzenet
HA2EQD
2014 Jan 12 Vas, 18:16
Regisztrált tag #199
Regisztrált: 2013 Máj 06 Hét, 19:38
Üzenetek: 24

A szép napos januári idő a hétvégén kicsalogatott a természetbe.
A kirándulás és családi programok mellé beszorítottam egy kis digi versenyzést is. Csak ezért nem nyitottam volna egy új témát, de ez volt életem első olyan versenye, amin digi-skimmert használtam.

DL4RCK skimmer programját futtattam a háttérben, míg a QSO-kat (a szokott módon) a Logger32 MMVARI részével csináltam.
Az RCK telnet szerver emulátorát bekapcsolva, a dekódolt szpotokat átküldtem a Loggerbe.

Az így megjelenő állomások közül, nagyon sok új hívójelet találtam.
Inkább csak csemegéztem és új állomásokat csinálgattam (a teljes LOG-om ment a háttérben)

Mindvégig 8-10W kimenővel mentem és meglepett, hogy milyen állomásokat is sikerült megcsinálnom.
Többet kellett ugyan ismételgetnem, mint mikor 50W-al versenyeztem, de így is jó volt.

Csak 81 QSO-t csináltam, de közben tanulgattam ezt az új alkalmazást is.

Ahol ez engedélyezett, ott egyértelműen van hozadéka a digi skimmer futtatásának.

73! HA2EQD Gyuri
Vissza az elejére
ha5pt
2014 Jan 13 Hét, 07:09
Regisztrált tag #2
Regisztrált: 2009 Már 27 Pén, 21:12
Üzenetek: 113
Gratulálok, Gyuri! Örülök, hogy ilyen jól megy az RCKskimmer.

Gondolom, hogy a rádió hangfrekvenciás kimenetét használtad mindkét program számára. Emiatt az USB rádió nagy sávszélességen vette a PSK állomásokat. Ami akkor optimális, ha nincs domináns erősségű állomás. Ha valaki túl nagy teljesítményt használ, akkor a rádió AGC-je miatt a gyengék eltűnnek.

Ebből a szempontból jobb megoldás, ha egy SDR AGC nélküli kimenete dolgozik az RCKskimmer bemenetére, miközben az adóvevő sávszélességét a vett állomásra hangolva le tudod csökkenteni. Megmarad a „panoráma vétel” a szkimmer számára és a szelektív vétel az összeköttetés közben. A februári WPX RTTY versenyre gondolkozom egy ilyen összeállítással.
Vissza az elejére
HA2EQD
2014 Jan 13 Hét, 15:01
Regisztrált tag #199
Regisztrált: 2013 Máj 06 Hét, 19:38
Üzenetek: 24
Igen, csak a főrádiót használtam és ennek a HF jelét dolgozta fel mindkét program.
Valóban nem ez az optimális diszpozíció, de a kóstolgatáshoz ez is elég.

Nálam nehezítette a keresgélést, hogy a Logger32 nem támogatott program az Omni-Rig által.
Emiatt a Logger MMVARI és az RCK-Skimmer digi spektrum ablaka nem futott együtt.
Ha elmozdultam a VFO-val, akkor az RCK-nak kézzel kellett megadnom, hogy épp' milyen frekin parkoltam le. Onnantól már persze freki-pontosan jöttek tőle a spotok.

Kipróbáltam és MixW alól, OmniRig támogatással szépen együtt fut az RCK és a MixW digi ablaka. Ha valaki ezzel digizik, akkor csak az Omni-Riget és az RCK-skimmert kell telepítse, paraméterezze aztán hajrá!
Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF